Role tatínka je stejně důležitá jako role mámy

Už se nemůžete dočkat okamžiku, kdy se vám váš první potomek narodí a vy se budete všude, kam zavítáte chlubit jeho fotkami a tím, že jste hrdý tatínek? Je to reakce, která je normální a vzrušující současně. Ovšem taková role – táty, sebou přináší i hodně zodpovědnosti, kterou nesmíte brát na lehkou váhu.

Co budu s miminkem dělat?

Mnoho budoucích tatínků tak nějak automaticky přenechává veškerou péči a dozor nad jejich čerstvě narozeným miminkem na matce, která prý od přírody musí vědět, jak na to. Omyl! I žena – prvorodička nemá tušení, jak s miminkem předem zacházet a co vše má udělat pro to, aby bylo spokojené a mělo všeho víc než jen dost.

Tatínek je v této situaci namočený úplně stejně jako maminka, která by neměla nést břemeno zodpovědnosti sama.

Nevíte jak na malé miminko? Budete se to muset jednoduše naučit. Nikdy nevíte, kdy přijde situace, kdy s ním zůstanete sami doma (třeba i v noci) a budete se muset připravit i na noční vstávání, krmení nebo tišení dětského pláče.
asijský otec

Zapojit se do péče? Bezesporu ano!

Vaše iniciativa a zájem o vašeho potomka, by měl být na stejné úrovni jako u vaší partnerky. Zapojte se do všeho, do čeho lze vložit pomocnou ruku, ať už je to přebalování, chování, krmení (pokud partnerka nekojí), ale i vycházky kočárkem, které by vám neměly být cizí.
táta se synkem

Máma vašeho děťátka si bude potřebovat (obzvláště po porodu) pořádně odpočinout a nebylo by vůbec špatné, kdybyste se do procházek s kočárkem začlenili dobrovolně a zcela rádi.

Taktéž je dobrou zkušeností zůstat s miminkem doma osamotě a zkusit si zažít situaci, kdy bude spoléhat pouze na vás. Pro vás to bude dobrá škola života, která se vás týká.

Vychovávejte ho společně

Co byste měli s vaší partnerkou probrat úplně ze začátku, je způsob výchovy vůči vašemu malému zázraku. Dítě potřebuje rodiče, které mu dají výchovu stejného zaměření a budou držet vždy při sobě. Jedině tak docílíte toho, že k vám bude mít respekt, poslouchat a akceptovat to, co od něho vyžadujete a vážit si vás jako rodiče, kteří ho milují nejvíce, jak to jen jde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup