Koupejte se pouze v čisté vodě

Koupat se bezpečně znamená mimo jiné i koupat se v čisté vodě. Pokud toto pravidlo nedodržíte, může se vám to vymstít. A přitom stačí jen maličkost.

Koupejte se pouze v čisté vodě

Vzhledem k tomu, že v posledních letech nebyly lezní prázdniny zrovna nejchladnějšími, rozhodlo se mnoho lidí, kteří mají před domem alespoň malou zahrádku, koupit nějaký typ bazénu. Díky tomu, že se dá dnes vodní plocha pořídit za skutečně velice malé peníze, nejedná se ani o kdovíjak vysokou investici. V případě, že si zvolíte některý z nadzemních typů, můžete mít vlastní vodní plochu i za méně než deset tisíc korun. Řeč je tu ale o nejmenších modelech. Ty větší stojí o pár tisíc více, ale stále je to pořád mnohem levnější než cena polozapuštěných či zcela zapuštěných verzí. Navíc nemusíte ani upravovat pozemek či na něm trpět jakékoliv jiné stavební práce.

Ananas v bazénu

Díky vlastní vodní ploše se tak můžete zchladit kdykoliv se vám zlíbí, tedy hlavně během koupací sezóny. Ovšem není všechno tak krásné, jak se jeví. K tomu, abyste se mohli pohodlně a hlavně bezpečně koupat, budete muset zajistit, aby voda byla čistá. To není nic složitého, ale může se to prodražit.

Chlorové prostředky

V případě, že nechcete příliš utrácet za dezinfekci, nejlepší možností se jeví pořídit si některý z dezinfekčních přípravků obsahující chlór. Nízká cena není jediným důvodem ke koupi. Velkým lákadlem je i docela vysoká efektivita. Když si navíc koupíte chlorové tablety do bazénu, můžete dezinfekci i docela snadno dávkovat. Rozhodně daleko lépe, než kdybyste si pořídili kapalnou, respektive práškovou verzi. Stačí si pořídit levný dilatační plovák, se kterým je dávkování hračka. Chlór však má i jedno negativum. Nemusí sednout všem. A to nejen svou pronikavou vůní, ale i účinky na kůži. Zvláště citlivější pokožky mají s chlorovými přípravky docela problémy.

Pes u bazénu

Alternativa

Alternativou může být třeba aktivní kyslík, který je ale docela drahý. Ovšem ani při vyšších dávkách neškodí pokožce a má neutrální zápach. Druhou možností je mořská sůl. Té je zapotřebí koupit docela dost a navíc je nutné ji zkombinovat se solonizační jednotkou, jinak nebude mít účinek, který od ní očekáváte.