Nakupujte výhodně z Číny!

Neustále vaši kamarádi říkají, že si něco objednali z Alíku? Říkáte si, co to sakra je? Nebojte, vše vám objasníme. Aliexpress je webový portál, kde můžete zakoupit téměř všechno (od dekorací do bytu či domu, oblečení, elektroniky, kosmetiky, doplňků do domácnosti, drobností na různé tvoření. …a ještě mnohem víc). Nakupování je zde opravdu jednoduché a nikdo se toho nemusí bát.
koruny u karty.jpg

Jsou dvě možnosti, jak nakupovat. Buď jej můžete zadat do vyhledávače, nebo si stáhnout přímo aplikaci do telefonu. Hned na úvodní stránce si můžete nastavit jazyk, v jakém chcete tuto stránku využívat. Nevýhodou ovšem je to, že tam není čeština. Pro nás Čechy je asi nejbližší angličtina nebo němčina. Dále podle kategorií vyhledáváme to, co aktuálně potřebujeme koupit.

Placení je také velmi jednoduché, platí se vždy předem a pouze kartou. Výhoda je, že platba je provedena hned, to znamená, že i prodejce hned vidí, že bylo zboží zaplaceno. Následně běží lhůta na dodání. Většinou se pohybuje cca kolem 1 – 3 měsíců, takže ano, například nákup letního oblečení je třeba zvažovat trochu s předstihem. Dodací lhůta je ale vždy předem uvedená u vaší objednávky. Dodací termíny jsou orientační, samozřejmě se může stát, že vám objednané zboží dorazí i za 14 dní, ale bývá to výjimka, tak na to raději moc nespoléhejte. A co je nejlepší, poštovné je zdarma!

Nedodání zboží v termínu, nedodání zboží vůbec či dodání zboží jiného nebo poškozeného? Ano, i toto se může stát, ale nezoufejte, všechno mají vymyšlené. Po vypršení dodací lhůty, běží tzv. ochranná lhůta, ta trvá 15 dní. Zde je možnost zboží reklamovat z některých z výše uvedených důvodů. Aliexpress problém prověří a případně vám navrátí vaše peníze.

Jak je to s clem a DPH. Ne, bohužel se mu nevyhneme. Pokud hodnota balíčku:

nedosáhne 22 EUR, balíček nepodléhá ani DPH, ani clu,

přesahuje 22 EUR a nepřesahuje 150 EUR, je nutno uhradit DPH,

přesahuje 150 EUR, ne nutno uhradit clo i DPH.
procenta nad dívkou.jpg

Velmi často je možné se také setkat s tím, že zde někdo nakupuje ve velkém, a pak zde v Čechách toto zboží prodává za nesmyslné částky. Ano, i na tomto se dá bohužel založit svůj business. Tak neváhejte a utíkejte na , seznamte se a nakupte si výrazně levněji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup