Jak koupit akcie? A který akciový broker je nejlepší?

Obchodování akcií je díky internetu dostupné prakticky pro každého. Nepotřebujete mnohaleté zkušenosti ani milionový kapitál. Místo toho stačí počítač s připojením k internetu a pár tisíc korun. Pak už si jen vytvoříte obchodní účet u brokera a můžete začít. Brokerů, kteří svým klientům umožňují koupit akcie, jsou ovšem na českém trhu desítky, a ne všichni nabízejí výhodné služby. Proto si ty nejznámější brokery nyní představíme.

obchodování

Degiro

DeGiro je zahraniční brokerská společnost, která nabízí levné obchodování s cennými papíry. Klienti DeGiro mají přístup na více než 50 světových burz v 30 různých zemích, včetně české BCPP. Výhodou DeGiro jsou nízké poplatky včetně nízké minimální sazby. Například pro akcie z BCPP je základem 20 Kč, u zahraničních akcií to bývá 50-100 Kč. Nevýhodou je, že u amerických akcií se platí $0,004 za každou akcii, což při nákupu velkého množství centových akcií může znamenat extrémně vysoký poplatek.

LYNX

LYNX vám zprostředkuje akcie ze 70 akciových burz. Za evropské akcie si broker účtuje poplatek 0,12 % (minimálně €6, maximálně €50). U amerických akcií se platí $0,01 za akcii (minimum $5, maximum 2 %). Ve srovnání brokerů by tedy LYNX patřil k těm levnějším.

XTB

Broker XTB je další známý broker na českém trhu. Na platformě brokera lze obchodovat fyzické akcie i akciové CFD, a to s podporou češtiny a s možností CZK účtu. Poplatky za obchodování jsou spíše průměrné, takže za americké a evropské akcie si XTB účtuje 0,12 % (minimum je 10 USD/EUR) a za české akcie 0,2 % (minimum 350 Kč).

burza

FIO e-Broker

Fio e-Broker je platforma od české společnosti Fio, na které můžete obchodovat akcie z českých burz (BCPP, RM-SYSTÉM) a zahraniční akciové tituly z USA, Německa, Polska a Maďarska. Jelikož se jedná o českého brokera, tak je samozřejmostí podpora češtiny a vedení účtu v CZK.

Goldenburg Group

Kyperská firma Goldenburg Group Limited provozuje na českém trhu několik brokerů, kteří nabízejí obchodování CFD a fyzických akcií. Jedná se například o společnosti eTrader, TopForex, TopTrader nebo CFD World. Tito brokeři si účtují vysoké poplatky (např. minimální poplatek 500 Kč na obchod s akciemi) a navíc nemají příliš dobré ohlasy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup