Finanční rozpočet

Peníze… co pro nás peníze vlastně znamenají? Jaký by byl život bez nich? Když se posuneme na časové ose o obrovský kus do leva, najdeme jen výměnný obchod, kterému se dnes říká Barterový obchod. Je to výměna mezi dvěma subjekty, bez peněz. V současné době zboží taky vyměňujeme, ale za peníze. Peníze jsou v dnešní době obrovským nástrojem, lze si za ně koupit vše a ten, kdo je nemá, jako by nebyl- je to špatné takhle napsat, ale tato společnost má velice špatný pohled na věc a také má špatně poskládaný žebříček hodnot.
Téměř každý den máme peníze v roce (to jak v hotovostní, tak bezhotovostní podobě) a to například jen při nákupu čerstvého ranního pečiva.
kasička na mince.jpg
Nezdá se vám, že jsou peníze nešetrně a přehnaně utrácen ? Například jeden nejmenovaný americký rapper, kterému je 17 let a je původem z Miami utratil víc než 350 000 dolarů za řetězy a šperky ze zlata. Je tohle šetrné chování k penězům? Ne! I přes to, že si ten člověk peníze vydělal (což je na jednu stranu chvályhodné, protože většina lidí v jeho věku žije z peněz, které dostávají od rodičů) je toto chování docela sobecké, protože by peníze mohl věnovat například charitě.
Naše babičky a dědečci žijí mnohem skromnějšími životy než my. Nepotřebují utrácet každý den hodně peněz za jídlo v podnicích, protože si jídlo sami vaří. Neutrácí za alkohol a téměř nikdo z nich neutrácí například za cigarety.
jachty v přístavu.jpg
Závěrem napíši jen to, že není správné peníze utrácet za vše možné, ale na druhou stranu není správné ani škudlit každou korunu. Každému vyhovuje něco jiného, ale myslím si, že je ideální cestou peníze nerozhazovat, ale na druhou stranu si jednou za čas dopřát jedinečný zážitek v podobě večeře, masáže, oblečení, dovolené nebo divadelního představení. Nikdy se nemá nic přehánět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup