Dětská tvořivost

V dnešním světě počítačových technologií dají rodiče dítěti k dispozici video hry a jsou rádi, že od nich mají pokoj. Jaké to má pak výchovné a další dopady, to přenechme odborníkům. Ti fundovaní tvrdí, že to nevybudí jejich fantazii, ale naopak, že ji to ubíjí. Děti jsou pak méně komunikativní a nedokáží si v životě poradit.

Proto je dobré kupovat dětem hračky, kde musí projevit inteligenci, a jiné další schopnosti. A právě k tomu mohou sloužit dětské dřevěné kostky.

Těchto je spousta druhů a ty nejlepší jsou stavebnicové. Tedy ty, které vybudí dětskou tvořivost a nutí jej také k přemýšlení. Tyto kostky nejsou doslova kostkami, tedy ne všechny, jsou mezi nimi i jiné tvary a dítě si z nich staví co jej napadne. Většinou dům. Jednoduchost těchto tvarů je přinutí k zamyšlení stavět je tak, aby nakonec nespadly. A když se to capartovi povede, má radost on i rodiče.

Anglické mluvící kostky

Kostky pro ty úplně nejmenší jsou s obrázky oblíbených postaviček a dítě má za úkol postavit komín. Například. To jej zabaví na dosti dlouho, protože jej obrázky zaujmou, a tak je dítě opět ve svém živlu.
Jiné kostky jsou pro děti, které se učí teprve žvatlat. Musí jednotlivé obrázky sestavit a pojmenovat. Pro děti vychovávané doma to mohou být kostky s anglickými nápisy, a tedy výborné pro výuku cizího jazyka již v útlém dětství.

Nu a v neposlední řadě jsou to klasické kostky s částmi obrázků. Dítě si vezme předlohu a podle něj musí kostky natáčet tak, aby na jejich horní ploše vznikl souvislý obrázek a to takový, jaký je na přílohách nakreslen. Já sám si je pamatuji a vím a že jsem je měl ve veliké oblibě, protože se daly využít i k jiným účelům, hlavně jako stavební prvky.

Základní kostky

Zvažte tedy koupi těchto dětských dřevěných kostek i třeba pro svá vnoučata. Výběr je přepestrý a výsledný efekt bude jistě potěšující pro celou rodinu.