Jaký je vlastně rozdíl mezi bankovními a nebankovními půjčkami?

Nebankovní půjčky si po dlouhá léta držely coby pověst nevýhodných a do jisté míry i nepoctivých produktů, kterým se každý snažil vyhnout. Ty doby jsou naštěstí dávno pryč a pro mnohé jsou právě nebankovní společnosti poslední záchrannou stanicí před osobním bankrotem. Je pravda, že nebankovní společnosti jsou jednička v rychlosti a snadnosti vyřízení různých druhů úvěrů, dokonce se u nich můžete setkat s refinancováním hypotéky. Zkrátka všechny úvěrové produkty, na které můžete natrefit v bankách, naleznete i v nebankovních společnostech. V čem jsou tedy ty nebankovní skutečně lepší?

výhodná hypotéka

Bankovní půjčku nemusíme složitě představovat, je produktem téměř každé banky a zná jí každý. Hodí se hlavně v případě, kdy potřebujete větší obnos peněz. Pokud tedy přemýšlíte jak zafinancovat nové bydlení, auto nebo rekonstrukci bytu, pak účelová půjčka v bance bude tou správnou (nejlevnější) volbou.

Ovšem ne vždy jsou bankovní půjčky tak výhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud totiž potřebuje půjčku co možná nejdříve, budete velmi nemile překvapeni. Bankovní půjčky jsou sice výhodné a jejich úroková sazba více než uspokojující, ale na její vyřízení musíte čekat i několik týdnů. Vyřizování je často zdlouhavé a vyplnit musíte celou řadu lejster.

nový domov

Je také potřeba podotknout, že v případě bank nejste limitováni výší částky, kterou si chcete půjčit, navíc banky pořád pro mnoho lidí představují jakýsi symbol důvěryhodnosti.

Nebankovní půjčky představují možnost, jak se co možná nejrychleji dostat k potřebným penězům legální cestou. Pokud jste se z nějakého důvodu dostali do tíživé finanční situace, nebankovní společnosti dokáží tento problém velmi snadno vyřešit. Jejich hlavními lákadly jsou hlavně rychlé půjčky v menších částkách. I zde je však rychlost vykoupená vyšší úrokovou sazbou a dalšími poplatky, které mohou ve výsledku půjčku velmi prodražit.