Vrátit se k hodnotám

Jaká je úloha ženy na tomto světě? V dávné minulosti to bylo především mateřství. Ve dvacátém století spolu se zrovnoprávněním žena se začíná zaměřovat stále více a více na kariéru. Dnešní žena ovšem neřeší často ani mateřství a ani kariéru. Nijak zvlášť jí nezáleží ani na jednom, ani na druhém. Dnešní žena se chce mít především dobře. Nejinak je tomu také u mužů. Pod pojmem mít se dobře si samozřejmě každý představí něco jiného. Někdo je zaměřen na zábavu, někdo na konzum.
Může se to jevit až skandálně jako devalvace hodnot, ale na straně druhé to svědčí o tom, že naše evropská civilizace je na tom dobře. Můžeme se zaměřit na to, co chceme a nikoli na to, co se od nás čeká.
žena v podzimu
Tím se ovšem nabízí příležitost vstoupit do dalšího stupně, kterým je návrat k hodnotám. Vědomé rozhodnutí se pro své životní poslání na základě svobodné vůle. Určitě má takový návrat k hodnotám smysl. Svět bez hodnot a poslání by byl plytký a povrchní. Nebojte se milé ženy sázet na hodnoty jako je mateřství či manželství, i když trendy sází na podstatně jiné hodnoty.
fantazie ženy

Zajímavý článek na téma absurdit v ženské otázce najdete například také zde:

Neukotvené

V čem tkví problémy současné doby, kdy je celá řada žen jakoby neukotvených?

· Naše evropská civilizace se má příliš dobře, což snižuje velmi výrazně motivaci k lidství
· Změna idolů. Dříve jsme vzhlíželi k lidem, kteří měli vysoký morální status. Dnes jsme prohlédli určité pozérství této adorace idolů. Idoly hledáme mezi celebritami showbyznysu, které často ovšem jsou všechno jen ne hodné následování
· Životní tempo je příliš zběsilé a nemáme dost prostoru dát si dohromady, na čem záleží a na čem nikoli
· Mnozí lidé žijí podle určitých modelů a nemá vůli k tomu jít svou vlastní cestu
· Žijeme v době, která je rozhodně hodně cynická a nepřeje citlivosti, empatii, komunitnímu cítění atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup