Sedací vaky, pytle, míče a příslušenství

Křesla – nejčastěji zastoupený typ pro pohodlné posezení a také nejvíce vyhledávaný. Jeho využití je univerzální, hodí se jak do dětského pokoje, tak i do obýváku nebo pracovny, na terasu, pod pergolu, zkrátka všude, kde si chceme odpočinout v maximálním pohodlí. Většina těchto křesel je tvarovatelných, ale jsou i modely vytvarované již z výroby, s nimiž nelze provádět velký pohybový rozsah.

křeslo

Polštář – zatímco vaky ve tvaru křesel své jmenovce napodobují svým tvarem, sedací polštáře jsou zhotovené přibližně ve tvaru polštářů. Některé modely jsou opatřeny látkovými pružnými popruhy, s nimiž lze polštář vytvarovat do opěrky či malého křesla. Jsou sice méně pohodlné, než vaky tvaru křesel s vyšší opěrkou zad, ale variabilita posezení je zde mnohem větší. Lze je využít samozřejmě i jako klasický polštář na lůžku či pohovce.

Taburet – ty se vyrábí ve dvou základních variantách: buď jako tzv. soft anebo hard. Provedení soft – měkké – dobře ohebné s výplní z polystyrenového granulátu anebo hard – s tvrdou polystyrenovou výplní, kterou nelze ohýbat, ale zároveň s velmi nízkou hmotností. Taburety (podnožníky) mohou mít různé tvary, nejčastěji jde o kostky a válečky. Rozměry odpovídají doplňujícím sedákům, většinou o délkách stran od 25 do 60 cm.

Velká křesla (duo) – jsou koncipována jako sedadla pro dvě osoby vedle sebe, ale pochopitelně zajistí dostatek komfortu především pro jednoho člověka. Nevýhodou jsou pouze zvýšené prostorové nároky, které však vyváží značná stabilita a pohodlí při posezení.

plyšák

Vzhled sportovních míčů – vypadají na první pohled velice působivě, neboť svůj vzhled přibližují nejrůznějším míčům, např. basketbalovému, fotbalovému, volejbalovému, tenisovému, nebo dokonce míči na rugby. Jsou to středně velké sedací vaky pytle o průměrné šířce zhruba 70 – 95 cm, pro jednu osobu, jejichž značnou předností je efektní vzhled.

Nezapomínejte na příslušenství

Většina vaků je plněna speciálním polystyrenem ve formě granulí, jejichž trvanlivost je značně dlouhá, ovšem stává se, že se výplň časem zdeformuje anebo se nedopatřením z protrženého vaku vysype. Výplň lze však bz problémů dokoupit jako samostatný doplněk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup