Party, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat

Každá významná událost si žádá řádnou oslavu plnou rodiny a přátel, dobrého pití a jídla a ničím nekončící zábavy, která se často protáhne až do brzkých ranních hodin. Na takové oslavy jsme často zvaní několikrát do roka, ať už je k nim příležitost vesměs různorodá. Ovšem jak v záplavě nejrůznějších oslav vůbec ještě zapůsobit a vytvořit a naplánovat něco neotřelého, na co pozvaní ještě dlouho nezapomenou. Není to vůbec nic jednoduchého, skvělé oslavě předchází měsíce příprav a ladění a i přesto nemusí výsledek dopadnout vždy dle našich představ. Pojďme si tedy společně přiblížit několik základních aspektů dobré oslavy, na kterých je dobré začít pracovat co nejdříve.

  • Místo, čas a výzdoba

barevné balonky

Prostor oslavy by se měl do jisté míry odvíjet od počtu pozvaných hostů, stylu události či ročním období. Zatímco v letním období může pronájem party stanů znít jako skvělý nápad, v sychravém listopadovém počasí už tímto nápadem asi příliš nikoho nepotěšíte. Pokud plánujete uspořádat jen malou rodinou party, jistě si vystačíte s vlastním bytem či rodinným domem. Pokud prostor u vás doma nestačí, oslavu můžete zorganizovat v oblíbené kavárně, baru nebo restauraci. Prostor pro konání akce se snažte vybírat s rozvahou, aby se zde všichni zúčastnění cítili co možná nejlépe.

Oslavy povětšinou probíhají hlavně ve večerních hodinách, ale pokud dáváte přednost zahradním oslavám na čerstvém vzduchu, začnete s oslavou přeci jenom o poznání dříve. Místo je potřeba také dozdobit vkusnou dekorací, květiny, pestrobarevné balonky apod.

  • Občerstvení

společný přípitek

Občerstvení není nikdy dost, vždy pamatujte i na jedince, kteří se na oslavu přišli opravdu jen najíst a věřte nebo ne, ale takový se najdou skutečně na každé oslavě. Jednohubky, obložené talíře, zákusky a minidortíky, čerstvé ovoce a zelenina. Kreativitě a nápadům se meze nekladou.