Není pomoc jako pomoc


Nikdo z nás se občas neobejde bez pomoci nějakého dalšího člověka. Že jsme zdraví a silní to neznamená, že všechno zvládneme sami a tak pomoc souseda při vynášení nábytku do bytu je samozřejmostí. Také sousedky si občas vypomůžou, pokud jedné dojde sůl nebo potřebuje jedno vajíčko a to se zrovna v ledničce nenachází.

Pak jsou tu závažnější pomoci, které jsou většinou anonymní. Darování krve či kostní dřeně, to jsou věci zachraňující život, které mnozí z nás berou jako samozřejmost a krev chodí dávat pravidelně. Neví, komu možná zachránili život. Taková pomoc je to nejkrásnější, co může člověk člověku prokázat.

peníze

A pak je tu druh pomoci, ke které se odváží jen málokdo kdo. Jsou to finanční půjčky někomu z rodiny nebo někomu známému. Dostat kdysi půjčku, to znamenalo mít jednoho nebo dva ručitele, kteří, pokud majitel půjčky přestal splácet, museli půjčku splatit na něj. A odvážit se do takovéto pomoci, to chce kus odvahy a přiznejme to, přispělo to k rozvrácení nejedné rodiny, a to ať už, že nikdo nikomu půjčit nechtěl nebo že nastala ona situace a ručitel musel splátky a půjčku srovnat, protože ten kdo si půjčku vzal ji utratil a přestal splácet. A takových případů nebylo málo.

Pokud si dnes potřebujete půjčit peníze, neotravujte s tím své příbuzné ani kamarády, je možné, že byste o ně rychle přišli. Potřebujete-li peníze, jděte do banky nebo případně do nebankovní společnosti a buďte zodpovědní sami za sebe. Zaručíte se svou vlastní nemovitostí a tím bude veškerá zodpovědnost jen a jen na vás, se všemi důsledky.

peníze

Co může pomoc znamenat Nebankovnihypoteka? Od vašich přátel jistě morální pomoc, pokud máte osobní problémy. Mohou vyslechnout a přispět svou radou. Pokud ale potřebujete finanční pomoc, jděte do banky. Je to jistější a vaši přátelé nemusí o vašich finančních problémech páru. Někdy je to pro dobré vztahy lepší.