Největší muzeum pod širým nebem: Toskánská Florencie

Italská Florencie je údajně jedno z nejromantičtějších míst světa. Je považována za hlavní město toskánského regionu a protéká jí řeka Arno. Historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCO. Žije zde necelých 400 tisíc obyvatel. V dobách středověku byla Florencie samostatnou italskou republikou a v době vlády Medicejských se stala nejvýznamnějším a nejbohatším velkovévodstvím Itálie.
střešní restaurace
Mnoho zahraničních turistů sem jezdí navštěvovat nepřeberné množství středověkých a renesančních památek či cenné umělecké sbírky. Dokonce je zde v muzeích, galeriích a kostelech uložena celá jedna třetina všech uměleckých cenností, které Itálie vlastní . S tímto místem je spjato i velké množství významných historických postav jako např. astronom Galileo, sochař Michelangelo, filozof Machiavelli nebo spisovatel Dante. V devatenáctém století byla Florencie dokonce na krátký čas hlavním městem Itálie. Nejnavštěvovanějším místem ve Florencii je jedno z hlavních náměstí Piazza del Duomo, což je náboženské centrum Florencie. Dominantou tohoto náměstí je obrovská katedrála Santa Maria del Fiore, která je také považována za symbol celého města. Výstavba katedrály započala již ve třináctém století a jedná se o čtvrtou největší katedrálu v Evropě. Na náměstí stojí ještě jedna nepřehlédnutelná budova a tou je kostel Battistero di San Giovanni, což je i nejstarší budova ve městě, která pochází ze šestého nebo sedmého století.
florencie panoráma
V blízkosti kostela můžeme nalézt muzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde jsou uložena všechna umělecká díla, která byla v průběhu let odstraněna z florentinských kostelů a katedrály. Druhým nejoblíbenějším náměstím je Piazza della Signoria, které je považováno za občanské náměstí. Často se zde odehrávají nejrůznější koncerty a živá vystoupení. Je populárním místem na setkávání lidí, nalezneme zde velké množství restaurací a kaváren, které přímo vybízejí k příjemnému posezení a odpočinku pod toskánským sluncem.