Nabídněte vašim zahraničním přátelům netradiční zážitky

Letiště v Praze Ruzyni je mezinárodní letecký přístav již mnoho desítek let. Ještě na počátku devadesátých let to však bylo poměrně malé letiště, v jeho příletové hale se na slunci skvěly tropické palmy a byl tu v průběhu dne víceméně klid, s výjimkou občasných vzletů a příletů. Doba se však změnila k nepoznání a spolu s ní i letiště. V roce 1996 se začalo s výstavbou nové odbavovací haly a na počátku nového milénia pokračovala modernizace letiště, takže ti, co jej znali před padesáti lety, by jej dnes vůbec nepoznali.

plavba na kajaku

To však nic nemění na tom, aby vaši přátelé ze zahraničí za vámi přicestovali v poklidu, a abyste si spolu užili krásný den, víkend nebo celý týden. Můžete k tomu využít vůz z levné autopůjčovny v Praze, která vám vyjde vstříc a přistaví jej přímo na ruzyňské letiště. Máme pro vás jeden tip, jak vaše přátele překvapit něčím neobvyklým a netradičním.

plavba po řece

Pronajměte si lodě – z Prahy to není daleko na Berounku, ale pokud máte zájem, můžete cestovat ještě dál, třeba na Sázavu nebo na Lužnici či Vltavu. Dnes se dá velice snadno pronajmout polyetylenová kánoe nebo raft a můžete si užít plavbu, jak vám to vyhovuje, na nejkrásnějších úsecích našich řek, bez starosti o dopravu lodí a vodácké vybavení. S pronajatým vozem se jen posunete na smluvené místo, kde lodě převezmete, a kde zahájíte plavbu, a vlakem se večer jeden z vás vrátí pro auto, které poslouží jako pohotovostní vůz pro transport vaší bagáže.

Nejzajímavější úseky pro plavbu jsou například na Sázavě z Krhanic kolem Medníka do Píkovic, na Berounce je to celý horní tok z Darové přes Zvíkovec, Skryje, Nezabudice, Račice a Zbečno, na Lužnici zejména úsek z Tábora do Dobronic a na Vltavě z Vyššího Brodu ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Vaši přátelé tak mohou poznat naši zemi i z jiného úhlu pohledu, než jaký je typický pro pěší turisty, kteří se prochází po Staroměstském náměstí v Karlově mostě v Praze.