Konečně pravda o tankování do automobilu

Motoristé musí dělat jednu věc, a to tankovat. Někteří však stále věří mýtům, které v této oblasti platí. Pokud byste konečně chtěli znát pravd, určitě by vás mohlo zajímat 10 mýtů o tankování. Některé jsou skutečně zajímavé, některé naopak méně, avšak vyplatí se o nich mít přehled.
tankování vozu

1. Značkové čerpací stanice nabízí lepší benzín

Tato polopravda je založená na tom, že značkové čerpací stanice nabízí palivo s aditivy, a proto si řada motoristů myslí, že jde o něco kvalitativně lepšího. Ve skutečně jde, avšak ten základ v podobě nafty nebo benzínu, je vždy stejný, a proto nějaké dohady o tom, že ta čerpací stanice má lepší benzín než ta, jsou zcela zcestné.

2. Mobilní telefony se nesmí u tankování používat

Další z bludů, který je pro české motoristy typický. Jediný problém u mobilních telefonů může být statická elektřina, avšak aby se něco skutečně stalo, muselo by se přihodit více nešťastných náhod.

3. Nebezpečné elektromagnetické záření mobilních telefonů

Za tuto nepravdu mohou nemocnice či různá zařízení, která mohou být mobilními telefony, respektive jejich elektromagnetickým zářením, skutečně poškozena. To však neplatí pro čerpací stanice, kde není žádné zařízení, které by mohlo být poškozeno.
stojan benzínky

4. Pondělí jako nejlepší čerpací den

Že je v pondělí nejlevnější a nejkvalitnější benzín? Opět nepravda, kterou si někdo vymyslet na základě toho, že v pondělí se palivo na různých stanicích doplňuje. Ve skutečnosti však doba doplňování paliva bývá u každé čerpací stanice jiná.

5. Přetečení nádrže

Pojistné mechanismy u čerpacích stanic jsou navržené tak, aby nemohlo dojít k přeplnění palivové nádrže, za což může například ventil zpětných par. Není proto třeba se tohoto obávat.
Těchto pět mýtů patří do skupiny deseti nejčastějších mýtů, které jsou pro české motoristy typické. Pokud by vás zajímaly i ty další určitě si neváhejte přečíst další článek, který vám nastíní i další z mýtů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup