Firma Kodak se rozhodla vydávat virtuální měnu KODAKCoin

Kodak kdysi dávno býval pojmem, fotografický materiál špičkové kvality znal celý svět, ještě před několika desítkami let byla firma Kodak hlavním partnerem letních olympijských her, i když ani takovou reklamní kampaň neměla zapotřebí. Její výrobky se prodávaly samy.
Firma byla založena v roce 1880 a od té doby se šplhala vzhůru. Analogová fotografická technika se po světě šířila raketovou rychlostí, černobílé fotografie postupně nahrazovaly barevné snímky, zdálo se, že firmu Kodak nemůže nic ohrozit v její prosperitě. Na trhu bývala jedničkou.
kodak film

Rozšíření digitální fotografie zcela vytlačilo klasické kinofilmy

Pak však přišel nástup digitálních fotoaparátů. Zpočátku velmi nesmělý, ovšem kdo vytušil vizi budoucnosti ve smyslu rozvoje těchto technologií, nezaspal dobu. Kodak bohužel sázel na klasické kinofilmy i v době, kdy se již vyráběly první digitální zrcadlovky.
Společnost Kodak se dnes snaží zachránit situaci mimo jiné digitálními licencemi a součástí tohoto procesu je i založení vlastní kryptoměny KODAKCoin. Jak se ukázalo, orientovat se na pokračování výroby fotografického materiálu pro klasické fotoaparáty, bylo zcestné.
Kodakcoin je virtuální měna, kterou bude hrazeno licencování fotografií KodakOne. Oficiálně vzešla tato měna v platnost od 1. února 2018 a budou s ní platit akreditovaní investoři v USA, ve Velké Británii a v některých dalších evropských zemích. Každý autor fotografií, který firmě poskytne licenci, tak obdrží odměnu ve formě virtuální měny.
vyvolaný pás
Firma Kodak se na trhu akcií propadala již delší dobu a největší pokles byl zaznamenán v roce 2016. Tehdy firemní akcie klesly až o 70 %. Burza akcií zaznamenala až čtyřicetiprocentní nárůst právě v souvislosti s vydáním KODAKcoinu a současná hodnota akcií je zhruba 560 milionů Eur. Během dvou dnů, kdy se po světě rozšířila zpráva o vydání KODAKcoinu, posílila hodnota cenných papírů firmy o neuvěřitelných tři sta procentních bodů.