Drahé kameny


Je až zvláštní, jak se příroda otiskuje do nerostů a skutečně je dělá zcela výjimečnými skvosty. Není ani divu, že se poté využívají k výrobě šperků a různých dekorací. Stranou nezůstává ani amazonit, který je velmi pozoruhodný minerál. Patří mezi skupinu živců a je známý svojí výraznou zelenkavou barvou. Mimochodem i jemu je přisuzována léčivá vlastnost, pro kterou je celkem vyhledávaný. A právě i jeho vzhled také není k zahození, jelikož je složený z křemičitanů hliníku, draslíku a lithia, které společně tvoří složitou krystalovou strukturu. Díky tomu vytváří krystaly v zelené barvě, která je obvykle kombinována se smetanově bílými nebo bledě žlutými pruhy. A díky tomu má přitažlivý vzhled a sběratelé po něm dychtí, což není divu. Druhou skupinou, kdo usiluje o jeho přítomnost, jsou lidé, kteří se věnují výrobě šperků.

amazonit

Nádherné šperky

Amazonit se často používá ve šperkařském průmyslu k vytváření náramků, náhrdelníků, náušnic a prstenů. Minerál se dá totiž velmi snadno opracovat a také tvarovat, což je samozřejmě pro výrobce šperků a designéry výzvou. Snadněji se dá amazonit vsadit do atypických šperků a celkově je s ním jednodušší práce. Někteří dokonce i takové produkty s tímto skvostem vyhledávají a to jen z důvodu, že má řadu tajemných vlastností. Navíc pomáhá vytvářet klidnou a mírumilovnou atmosféru. Jeho energie je spojována s emocionálním léčením, zvýšenou intuicí a komunikací.

kámen amazonit

Stres je minulostí

Příroda ví, co nám má nadělit a v tomto případě se nejedná jen o pouhý minerál nebo drahý kámen s mocí. Svými údajně léčivými vlastnostmi vyniká v tom, že dokáže uklidnit mysl, zlepšit koncentraci a podporovat kreativitu. Je hojně využíván při meditaci, protože pomáhá snižovat úzkost a napětí a otevírá komunikační kanály s vyššími rovinami bytí. Jak se zdá, tak se jedná o skutečně silný kámen, který navíc pomáhá otevřít cestu do světa lásky, touhy, pokoje i duchovní pravdy. Je to kámen, který spojuje fyzickou a duchovní rovinu jedince a pomáhá harmonizovat energetické pole.