Domácí posilovna se neobejde bez základního vybavení

Vytvořit si doma prostor, kde budete pravidelně cvičit a pracovat na svém těle a zdraví, je skvělý nápad. Nebudete tak závislí na okolní situaci a přitom skutečně potřebujete jen pár základních kousků, které nebudou nijak extrémně drahé a rozhodně se vám vyplatí. Jaro je nejlepší čas na to, abyste začali s cvičením a pokud to berete vážně, budete potřebovat následující předměty.

Činka posilování doma

Bezpečná podlaha je klíčem k úspěchu

Možná vás to překvapí, ale podlaha je v tomto případě velmi důležitá. Myslete na to, že při cvičení budete hodně ležet nebo klečet, a proto by měla být pohodlná a zároveň bezpečná. Na výběr máte hned několik možností. Tou jednodušší je protiskluzová podložka na cvičení, kterou si dáte tam, kam budete zrovna potřebovat. Budujete-li celý specializovaný pokoj, bude možná lepší fitness puzzle podlaha, která se skládá z velkým čtverců.

Jednoručky a kettlebelly

Tohle je naprostá klasika. Pokud chcete budovat svalstvo a nejen hubnout, budete zaručeně potřebovat nakládací jednoručky. Jde o skvělou možnost, jak mít řadu různých závaží a přitom nemusíte utratit desítky tisíc za jednotlivé činky. Některé sady dokonce zakoupíte v praktickém kufříku, takže je budete moci i šikovně uskladnit.

Žena posilovna vybavení

Kettlebell je univerzální cvičební pomůcka, kterou můžete využít na mnoho způsobů. Železná koule s madlem je neomezeným zdrojem posilování. S její pomocí můžete zaměstnat celé své tělo a využijete ho nejen při tréninku na posílení svalů, ale také při hubnutí. Vybírat si přitom můžete z produktů od 4 do 32 kg, takže potěší nejen pokročilé, ale také naprosté začátečníky.

Lavice

Patříte mezi pravé fanoušky fitness? Tak to se bez lavice rozhodně neobejdete. Najdete ji v každém fitku a využít ji můžete na bulharské dřepy, výstupy a mnoho dalšího. Volit si můžete ze dvou variant, a to rovné nebo polohovací.