Co patří do dokonalé a klidem naplněné ložnice? Jak vybrat osvětlení, postel či noční stolek?

Víte, jaká pravidla platí při zařizování ložnice? Co se pořizuje jako první a jak se ladí zbytek? Chcete mít překrásnou ložnici? Pak postupujte podle pravidel!

Co patří do dokonalé a klidem naplněné ložnice? Jak vybrat osvětlení, postel či noční stolek?

Ložnice by měla vyzařovat na první pohled klid a také by se v ní mělo každému dobře odpočívat. Nepatří tedy do ní žádné rušivé elementy, ložnice by neměla překypovat zbytečnými věcmi a dekoracemi, naopak by měla být čistá a jednoduše a přitom velmi efektivně vybavená. Jak toho ale dosáhnout? Jak dodat ložnici, to co potřebuje? Čeho se držet a na co se vyplatí nezapomenout?

ideální noční stolek

Zásady, podle kterých dosáhnete toho, co potřebujete

Do ložnice se snažte vždy dát jen to, co tam opravdu potřebujete mít. Útulnost zajistí dobré a tlumené osvětlení, menší polštářky, popřípadě nějaké rodinné fotografie. Myslete na to, že v ložnici potřebujete zejména odpočívat a většinu času v ní budete spát, takže by měla být vždy uklizená, čistá a nemělo by vybavení v ložnici působit rušivě. Pozor na materiály, ty volte přírodní, včetně kvalitní postele a také nočních stolků či šatní skříně a komody. Opravdu nezapomínejte na to, že v ložnici by toho vždy mělo být méně, nežli více.

Začněte výběrem postele, která je asi tou nejdůležitější součástí ložnice, k posteli pak patří i noční stolek, který prakticky doplňuje postel a přináší pohodlí. Pokud ulehneme do postele, chceme mít všechno pěkně u sebe, už se nám určitě nebude chtít vstávat, na noční stolek se tak musí vejít všechno, co považujeme za důležité a během odpočinku se bez toho prostě neobejdeme. Vždy ale noční stolek pořizujte, až poté, co dáte na své místo postel. Podle výšky postele vybírejte stolek, výška by měla být stejná. Noční stolek může být i o něco nižší, než je výška matrace, velikostně jej vybírejte zejména dle svých potřeb.

retro stolek k posteli

Kvalitní stolek pro vaši ložnici

Noční stolek je na rozdíl od postele také jakýmsi designovým doplňkem, takže celé ložnici dodá na kráse. Vybírejte obezřetně a podle toho, co se vám líbí i podle toho, co se zrovna hodí do vašeho interiéru. Noční stolek se pak často dá zakoupit i jako součást setu k posteli. Pokud ale milujete například dřevo a rustikální styl, zkuste zvolit retro noční stolek, který vás přenese do úplně jiné doby.

Cítíte se ve své ložnici dobře? Pak jste udělali všechno správně!