Zabezpečení na internetu

Jak se říká je to dobrý sluha, ale zlý pán. Při bezpečném zacházení se o své soukromí bát nemusíme, ale je dobré vědět něco o zabezpečení a tím předcházet možným útokům. Když hrajete nějakou online hru, do které jste neinvestovali čas ani peníze, tak je jedno jestli Vám někdo účet sebere a bude hrát za Vás. Naopak všude kde máme osobní informace, nebo důležité dokumenty je silné heslo základ! Ještě důležitějším se stává bankovní účet, kde máme uložené své úspory.
zámek na pc
Hesla
Základem úspěchu je vytvořit si silné heslo, které jen tak někdo neprolomí. Bohužel značné procento lidí třeba na sociálních sítích mají velice slabé zabezpečení, jako například princezna1. Dbejte na to, aby Vaše heslo mělo nejméně 8 znaků, obsahovalo číslice, které nejdou v pořadí za sebou a střídala se malá a velká číslice. Dobrá vychytávka jet také použít místo písmena a zavináč-@ nebo místo i vykřičník !. Tak ze slabého hesla typu: maminka12345 můžete mít silné: M@m!nk@3579.
anti počítačový virus
Antivirové programy
V žádném případě neklikejte na vyskakovací pop-up okna nebo nechoďte na podezřelé www stránky. Obzvláště pozor si dejte při stahování neznámých souborů, nebo stahování emailových příloh od cizích uživatelů. Všemi těmito způsoby si můžete nechtěně dostat do Vašeho PC nechtěný vir až po trojského koně. Před všemi těmito škůdci nás chrání antivirové programy, ty dělíme na placená a free, neboli zdarma. Nejznámějším a velice účinným je Eset Smart Security, který má nejnovější verzí nyní 12. Stojí sice nějaký ten peníz, ale do bezpečnosti se přece vyplatí investovat. Eset má také speciální program pro ochranu internetového bankovnictví. Funguje tak, že otevře stránku internetového bankovnictví ve speciálním okně před zadáním údajů, aby předešel vytunelováním účtu. Možná si říkáte, jak hackeři zjistí heslo, i když je velice silné. Nevědomě si do PC stáhnete program, který zaznamenává všechny údaje napsané na klávesnici a odesílá je přímo k hackerovi. Sami si můžete vyzkoušet 30 denní verzi zdarma a podle toho se rozhodnout ke koupi.No a abychom se dostali k těm zdarma, tak zde můžeme zařadit Avast, AVG Antivirus free, Avira a mnoho dalších.