Proč prodat své zlato?

Lidé si nepořizují investiční zlato jenom tak zbůhdarma. Činí tak především proto, že je takovýto kov synonymem pro vysokou hodnotu, kterou lze kdykoliv a kdekoliv vyměnit za peníze a ty pak za zboží či služby, jichž je dotyčnému zapotřebí.
Mimo takové sázky na jistotu je pak zlato často pořizováno i ze spekulativních důvodů. Mnozí z nás si tak toto pořizují v dobách, kdy jsou jeho ceny nižší, s úmyslem ho zase prodat, až tržní ceny této komodity vzrostou, a tak se na tom vydělá.
bitcoin (2)

Ať má ale člověk jakékoliv pohnutky, jež ho ke koupi investičního zlata vedly, jisté je to, že učiní jedině dobře, pokud právě nyní své slitky či mince prodá. Protože právě dnešní doba majitelům zlata nahrává, dnes je toto hodně v kurzu a lze za něj získat peníze, jež byly třeba i ještě před pár měsíci přímo nepředstavitelné.
Kdo dnes prodá své zlato, dostane víc už i jenom díky tomu, že zlato podražilo. Ovšem nejen to. Další výhodu představuje oslabení české měny, díky kterému jsou pro Čechy výkupní ceny ještě výhodnější.
A tak by všichni, kdo na svém zlatě nelpí, měli urychleně zamířit do Obecního domu v Praze a tam by měli vsadit na velice výhodný výkup zlata. Protože je to právě současnost, kdy se dá na prodeji investičních slitků a mincí vydělat. A kdo ví, zda a kdy zase bude takto výhodná situace.

tři cihličky (3)

Zde se vykupuje jak zlato, které bylo pořízeno zde, tak i to pocházející od jiných prodejců či bank. Ovšem až na výjimky pouze mince a slitky známých značek, uvedených spolu s jejich cenou v denně aktualizovaném ceníku, ne nějaké zlomkové či surové zlato, šperky či dejme tomu mince nižší ryzosti než 900 tisícin.
Máte-li tedy v držení nějaké ty kvalitní a renomované zlaté slitky a mince, neměli byste otálet a měli byste prodávat. Jistě, nelze vás k tomu nutit a nikdo vás ani nutit nebude, ale skutečnost je prostě taková, že dnes vám tu nabídnou víc než jindy. A byla by škoda propásnout příhodnou chvíli, kdy si lze citelně polepšit.
A to ať už prodejem zmíněného zlata, nebo třeba i jiných drahých kovů, stříbra, platiny či palladia.